Akwarystyka – jak zacząć?

akwarystyka

Akwarystyka to wspaniałe hobby potrafiące dostarczać wiele radości. Tego typu pasja niesie ze sobą wiele zalet, należy jednak pamiętać, że rybki to żywe stworzenia i trzeba im zapewnić dobre warunki do życia. Podpowiadamy, dlaczego warto rozpocząć przygodę z akwarystyką.

Zalety posiadania akwarium

Akwarystyka to pasja ciesząca się olbrzymią popularnością na całym świecie już od czasów starożytności. Tego typu zajęcie pozwala zapomnieć o trudach codzienności i skupić się na bujnym i kolorowym życiu znajdującym się wewnątrz akwarium. Rybki posiadają bardzo duże walory dekoracyjne, ich obecność to skuteczny sposób na odmianę charakteru wnętrza, niezależnie od rodzaju aranżacji. W przypadku dzieci hodowla ryb uczy odpowiedzialności i sumienności. Wspomniane zwięrzeta są świetną alternatywą dla osób nie mogących sobie pozwolić na posiadanie psa, kota lub innego futrzaka.

Akwarystyka – niezbędne wyposażenie

Ryby akwariowe muszą mieć zapewnione warunki zapewniające im prawidłowy rozwój. Przed zakupem zwierząt i roślin należy nabyć odpowiednia wyposażenie do zbiornika wodnego. Najważniejsze z nich to:

  • filtry – woda w akwarium powinna być czysta i zdrowa, aby to osiągnąć niezbędna jest umiejętna filtracja. Ma ona na celu usuwanie resztek pokarmowych i odchodów ryb. W tym przypadku warto zainwestować w filtr zewnętrzny kubełkowy.
  • oświetlenie – ryby potrzebują określonej ilości dodatkowego światła. Tylko w ten sposób da się odtworzyć ich środowisko naturalne. Moc oświetlenia powinna być dostosowana do wielkości posiadanego zbiornika.
  • ogrzewanie – warto zainwestować w grzałkę z termostatem. Takie rozwiązanie pozwala na kontrolę temperatury wody i zapewnienie rybom optymalnych warunków do życia.

Więcej na temat akwarystyki znajdziesz na http://www.e-sas.pl/akwarystyka