Jak zadbać o sprzęt wędkarski?

 

Wędki to wbrew pozorom bardzo delikatny sprzęt, o który trzeba właściwie zadbać w trakcie transportu. Na szczęście wymyślono pokrowce na wędki. Jak wybrać idealny pokrowiec? 

 

Prawidłowa ochrona sprzętu wędkarskiego w trakcie transport jest koniecznością. Mogło by się wydawać, że wędki są wytrzymałe i nic im nie zaszkodzi. Błąd. O wędkę trzeba dbać. Najlepszym sposobem zabezpieczenia wędki jest zakup dobrego pokrowca na wędki. Na co zwrócić uwagę wybierając pokrowiec? 

 

Odpowiedni materiał

Idealny materiał na pokrowiec na wędki jest gruby, wodoodporny, a w środku ma wyściółkę z pianki bądź gąbki https://barduta.pl/pol_m_Akcesoria_Skrzynki-pudelka-pokrowce_Pokrowce-na-wedki-256.html. Dodatkowym zabezpieczeniem są pasy zapinane na rzepy, które uniemożliwiają przesuwanie się wędziska w pokrowcu. Tak zabezpieczoną wędkę można bezpiecznie transportować. 

 

Długość i kształt

Wybierając pokrowiec na wędki trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na długość pokrowca. Po złożeniu wędek należy zmierzyć najdłuższą z nich. Pokrowiec kupujemy o 2-3 cm dłuższy. Taki zapas pozwoli na wygodne wkładanie i wyjmowanie kija. 

 

Trzeba również pamiętać, że posiadając wędki z kołowrotkiem trzeba kupić pokrowiec na wędki z odpowiednim wybrzuszeniem. 

 

Dodatkowe udogodnienia

Dobre pokrowce na wędki mają dodatkowe kieszenie, w których można umieścić spławiki, zanęty, czy inne niezbędne na łowisku rzeczy. Warto również zwrócić uwagę na możliwość przenoszenia pokrowca z wędkami. Wygodne są szelki, które pozwalają zarzucić pokrowiec na plecy. Uszy do noszenia w ręku są niezbędne.