Profesjonalna lornetka noktowizyjna z dalmierzem – jakie najważniejsze parametry?

Lornetka noktowizyjna z dalmierzem jest niezbędnym urządzeniem do obserwowania z oddali nie tylko w dzień, ale również w nocy. Wysokiej jakości sprzęt można kupić od 3 000 zł do nawet 30 000 zł.

O czym należy pamiętać?

Profesjonalna lornetka noktowizyjna z dalmierzem nie należy do najtańszych wydatków, dlatego też tym bardziej warto postawić na oryginalny sprzęt od renomowanego producenta. Bardzo ważne jest również to, aby wybrać sprzęt, który będzie można bez problemu naprawić. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę nie tylko na powiększenie i średnicę obiektywu, ale również na pole widzenia i odstęp źrenicy wyjściowej. Kolejnymi wartymi uwagi elementami są pryzmaty oraz funkcja regulacji ostrości.

Jakie powiększenie?

W dzisiejszych czasach standardem jest powiększenie na poziomie 10. Jeżeli zamierzamy korzystać z większego powiększenia to warto rozważyć dokupienie statywów. Większość producentów podaje powiększenie w standardowym zapisie (np. 10×50, 12×50), dzięki czemu można szybko porównać dostępne na rynku urządzenia. Pierwsza liczba oznacza oczywiście powiększenie, a druga odpowiada za średnicę obiektywu. Im większa średnica tym oczywiście na lepszy jakościowo obraz można liczyć.

Pole widzenia – co trzeba wiedzieć?

Pole widzenia jest to bardzo ważny parametr, który w dużym skrócie mówiąc odnosi się do wielkości przestrzeni, którą można obserwować za pomocą lornetki. Istnieją dwa główne rodzaje pola widzenia. Pierwszym z nich jest pole liniowe, które podawane jest oczywiście w metrach. Istnieje również kątowe pole widzenia, które z kolei podawane jest w stopniach. Im wyższe jest przybliżenie danej lornetki noktowizyjnej tym oczywiście mniejsze i dokładniejsze jest pole widzenia. https://www.hobby4men.com/lornetka-noktowizyjna-dzien-noc-atn-binox-4k-4x-16x-smart-z-dalmierzem-006-033.html