Wygodne obuwie na łowy i długie, piesze wędrówki

Jeszcze chwila i panowie wyruszą na łowy oraz długie, piesze wędrówki. By czuć się dobrze na świeżym powietrzu i w każdych warunkach atmosferycznych, warto zainwestować w dobre, solidne i wygodne obuwie. Co warto więc wiedzieć o trendach w obuwiu myśliwskim? Zapraszam poniżej.

Męski akcent

Projektanci i producenci obuwia wychodząc naprzeciw pasjonatom myślistwa oferują profesjonalne, wodoodporne, funkcjonalne i solidne buty, które idealnie sprawdzą się na wszelkich wyprawach myśliwskich zarówno w Polsce, jak i na safari – w Afryce. Takie obuwie sprawdza się zarówno przy wysokich, jak i niskich temperaturach, pozwala więc stopie i skórze oddychać. Dodatkowo, takie obuwie powinno być  wyraziste. Aktualnie więc w sklepach, dominują zwierzęce wzory, kolorowe printy oraz różnorodne paski.

Komfort i wygoda

Takie modele obuwia niestety nie są tanie – można kupić już od około 200 zł do nawet 1000 zł. Warto jednak dokładnie przyjrzeć się parametrom, które takie obuwie myśliwskie muszą posiadać. Warto postawić na wysokiej klasy membranę, wodoodporny i oddychający oraz wiatroszczelny materiał. Dodatkowo, system zapewniający stabilność stopy i kostki jest ważny dłuższych wędrówkach i trekkingu.

Gdzie kupować buty myśliwskie?

Buty myśliwskie najlepiej kupować w profesjonalnych sklepach stacjonarnych, gdzie spokojnie można je przymierzyć i obejrzeć ich wykończenie. Również takie obuwie kupione w internecie może okazać się świetnym strzałem w dziesiątkę, gdyż mogą trafić się nam buty damskie wykonane w precyzyjny sposób z dobrych materiałów.