Zastosowanie rękawic taktycznych

Dłonie wymagają specjalnej troski oraz zabezpieczeń. Rany na rękach nie pozwolą na sprawne operowanie bronią i zazwyczaj wykluczają z dalszych działań lub ćwiczeń. Dlatego tak ważny jest dobór rękawic, które posiadają odpowiednie zabezpieczenia.

Rodzaje rękawic taktycznych

Taktyczne rękawice wykorzystywane są przez zawodowych żołnierzy oraz miłośników – hobbystów militariów. W ofercie jest wiele wersji rękawic, które sprawdzają się nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Zaawansowana technologia pozwala na tworzenie materiałów bardzo wytrzymałych i odpornych na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Produkowane są rękawice pokryte warstwą niepalną lub posiadające specjalne wkładki utrudniające przebicie ostrym narzędziem.
Rękawice wytwarzane są w wersji letniej i zimowej. Rękawice na ciepłe dni muszą zabezpieczyć dłonie przed skaleczeniem i jednocześnie nie powodować ich przegrzania. Natomiast wersja zimowa musi chronić przed negatywnym skutkiem bardzo niskich temperatur.

Wersje z palcami i bez palców

Charakterystycznym podziałem rękawic jest ich rozróżnienie na wersje z palcami lub bez. Rękawice taktyczne bez palców pozwalają na pełną swobodę ruchów. Jest to zwłaszcza ważne dla osób obsługujących broń. Materiał może niekiedy przeszkadzać w precyzyjnym operowaniu małymi elementami. Tego typu rękawice używane są często na amatorskich strzelnicach, gdzie nie ma dużego ryzyka występowania nieprzewidzianych zdarzeń.

Rękawice z palcami musza być stosowane podczas zadań w terenie oraz w obcym środowisku, gdzie nie wiadomo jakie mogą wystąpić zagrożenia.

Jakie dodatkowe rozwiązania mogą posiadać rękawice taktyczne?

Nowoczesne rękawice zaopatrywane są w rozwiązania, które muszą sprostać zmieniającej się technologii. Jednym z nowych zastosowań jest umieszczanie materiałów pozwalających na obsługę wyświetlaczy dotykowych. Coraz więcej sprzętu amatorskiego i wojskowego sterowana jest przez dotyk i ciągłe zdejmowanie rękawic byłoby bardzo niewygodne.
Ciekawym rozwiązaniem jest wszywanie małych kawałków frotek, które pozwalają na przetarcie zaparowanych okularów lub gogli.

Kto używa rękawic taktycznych?

Paramilitarne rękawice, tak jak cały ekwipunek wojskowy jest coraz chętniej wykorzystywany przez osoby niezwiązane zupełnie z militariami. Dzieje się tak ze względu na bardzo dużą użyteczność na przykład spodni bojówek lub właśnie specjalistycznych rękawic. Taktyczne rękawice stosowane są w zakładach mechanicznych, przez sportowców oraz motocyklistów lub miłośników jazdy na quadach.