Dobre inwestycje w sprzęt wędkarski

Zadowolenie wędkarzy wynika nie tylko z tego, że udało im się złowić ryby, lecz również z tego, że dysponują dobrym jakościowo sprzętem. Wędkarstwo to bowiem nie tylko ogromne umiejętności i cierpliwość, która należy włożyć w cały proces łowienia ryb, lecz również dobrej jakości sprzęt. Podstawowe elementy wyposażenia każdego wędkarza powinny być jak najwyższej klasy, ponieważ znacznie ułatwią wędkowanie, a co więcej będą służyć latami w nienagannym stanie.

Dobry kołowrotek napędza wędkowanie

Wśród wielu dostępnych modeli kołowrotków, na szczególną uwagę na pewno zasługuje tzw. kołowrotek okuma 8k, który pojawił się na rynku w 2018 roku. To dość świeży sprzęt, a już zyskał szerokie grono wielbicieli.

Główne cechy dobrego kołowrotka

Okuma 8k ma kilka bardzo ciekawych cech. Po pierwsze charakteryzuje się tzw. super-wolną oscylacją oraz posiada wbudowany system przenoszenia wałka ślimakowego. W jego budowie odnajdziemy także cyklonowy wirnik przepływowy, z koeli jego wirnik posiada specjalne osłony szczotek, które to niezwykle skutecznie zapobiegają skręcaniu lin. Kołowrotek wyposażony jest w aluminiową szpulkę ze stożkiem. Warte uwagi są też jego łożyska, które wykonano ze stali nierdzewnej (5BB + 1RB). Ponadto sprzęt ten jest wodoszczelny i wyposażony w układ hamulcowy wirnika. Cała konstrukcja jest też bardzo odporna na korozję, przez co też wydłużono „żywotność” tego specyficznego sprzętu.